Стимулятори росту пшениці

Стимулятори росту пшениці

12.04.2021
Гектар

Сучасне рослинництво поступово переходить на інтенсивний шлях розвитку, що має на увазі підвищення обсягів і якості врожаю за рахунок регулювання комплексу факторів ґрунтової родючості. Такий всебічний підхід до проблеми збільшення зборів продукції спрямований на рішення наступного переліку завдань:
• створення сприятливих умов для розвитку потужної кореневої системи;
• підвищення витривалості культур до різних стрес-факторів (в тому числі, накопичення запасних речовин в вузлі кущення у озимих культур);
• стимулювання розмноження бактерій, що мінералізують фосфор, калій, азот, а також виділяють антибіотики для придушення патагенной мікрофлори;
• підвищення схожості насіння з метою зниження їх норми висіву;
• зміцнення соломини, щоб уникнути вилягання зернових;
• зменшення токсичності продукції через хімічних обробок посівів;
• підвищення врожайності культур.
Весь життєвий цикл рослин знаходиться під впливом великої кількості негативних впливів, які знижують їх продуктивність, закладену генетично. Для того, щоб знизити збиток від цих небажаних в с / г ситуацій, розроблені спеціальні препарати, які стимулюють ріст / розвиток рослин і підвищують їх стійкість до несприятливих умов середовища зростання.

Регулятори росту рослини як «подушка безпеки»

Відомо, що насіннєвий матеріал необхідно довести до посівних кондицій. Одним з агроприйомів з підготовки насіння до проростання є їх обробка захисно-стимулюючими препаратами. Вони складаються з біологічно-активних речовин, виділених з таких джерел, як гриби, бактерії, водорості, рослини і так далі. Крім передпосівної обробки насіння, рекомендується використовувати стимулятори росту і на вегетуючих пагонах.

Головне правило - чітко дотримуватися приписів інструкцій до препаратів. Перевищення дозування стимуляторів може обернутися зворотнім ефектом - придушенням росту рослин або навіть їх загибелі .

Грамотне використання стимуляторів росту рослин дозволяє домогтися таких результатів, як підвищення польової схожості насіння, дружне проростання, зменшення токсичності від застосування пестицидів, зміцнення імунітету рослин. Крім цього, регулятори росту позитивно впливають на грунтові мікроорганізми.

Стимулятори росту посівів

Група препаратів, що провокують посилений ріст рослин називається стимуляторами. З цього контексту очевидно, що головним технологічним завданням стимуляторів є інтенсифікація приросту зеленої маси. Цьому процесу супроводжують підвищення імунітету рослин до несприятливих умов навколишнього середовища. Деякі препарати крім основної специфіки, ще й підгодовують грунтову мікрофлору.
Стимулятори росту головним чином використовуються для приготування бакових сумішей, якими обробляють як насіннєвий матеріал, так і вегетуючі рослини. В основі прискорення ділення клітин і лінійного приросту маси лежить дія ростових фітогормонів, виділених з природних джерел або синтезованих промисловим шляхом. Ці компоненти входять до складу таких препаратів, як гумат 
Biofield, Зернові Biofield , Мультикомплекс С, Олійні Biofield , Кукурудза Biofield . Це переважно біологічно активні засоби для екологічно чистого землеробства. Ці препарати та аналогічні їм препарати прекрасно справляються зі своїми завданнями. Їх дія сприяє формуванню вузла кущіння на більшій глибині, щоб він не промерзав взимку, підвищують кущистість, що в свою чергу призводить до збільшення генеративних органів (приріст становить до 20% від звичайного), зернівки стають більш виконаними і важкими.
Крім перерахованих вище складових бакових сумішей, позитивні результати на посівах зернових дає гумат калію - сіль гуминовой кислоти, що надає фунгіцидну дію. Цей препарат також використовують два рази - перед посівом і на ранньому етапі вегетації рослин (у озимих ще і в фазу колосіння). Гумат калію також впливає на закладку потужної кореневої системи і підвищення польової схожості. Відмінні результати були отримані при використанні ГК на ярої пшениці в якості не тільки стимулятора, а й органо-мінерального добрива:
• врожайність зростає на 20-30% від середньої;
• збільшується схожість і енергія проростання насіння;
• формується потужна коренева система;
• підвищується стійкість рослин до перепадів температури і захворювань;
• прискорюється дозрівання врожаю.
Найбільш практичним варіантом для харчування почвообразуючих бактерій є препарат Вітазім . Це натуральний органомінеральний біостимулятор росту рослин, який багатий вітамінами, ферментами, гормонами, фітостероідамі, імуномодуляторами. Рослини не тільки отримують поживні речовини, що накопичуються бактеріями в грунті, і як наслідок, підвищується їх продуктивність і якість врожаю. Вітазімом можна проводити позакореневе підживлення в фазах кущіння / виходу в трубку. В такому випадку, прибавка врожаю складає 15-20%.

Висновки

Застосування регуляторів росту рослин (стимуляторів) - надзвичайно про перспективний напрямок в агротехнології, проте дані препарати не можуть контролювати повний спектр чинників врожайності культур. Це один з комплексних складових, що діють поряд з добривами, ЗЗР, прийомами обробки грунту, завдяки якому створюються оптимальні умови для отримання стабільно високих врожаїв. Сучасна економічна модель господарювання має на увазі інтенсифікацію, тому підтримувати врожайність на бажаному рівні можливо тільки шляхом створення балансу між поживними речовинами і зниженням витрат праці на обробіток с / г-культур.