Безкоштовна доставка від 30 000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (066) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 0 800 203 302
Головна
Каталог
Кошик
Особистий кабінет

Насіння кермека

Фільтри

Кермек відноситься до сімейства свінчаткових, це витончена рослина стала поширено використовуватись в декорі. Мініатюрні квітки ніжно-пастельного відтінку оригінально виглядають в букетах і не втрачають своєї естетичності навіть у висушеному вигляді. Більш того, їх спеціально сушать для ікебан і зимових букетів. Ця рослина також відома як лімоніум, що перекладається з грецької мови як «луг». Саме на такій місцевості найчастіше можна зустріти цю квітку в дикій природі.

Як виглядає лімоніум?

Ця рослина формує листову розетку при коренях і багато пагонів з суцвіттями. Корінь кермека має вигляд стрижня довжиною близько метра - це робить можливим його виростання в природному середовищі - в посушливій степовій місцевості. Листя витягнуті, їх довжина знаходиться в межах 10-15 см, квітконоси вгорі розгалужуються, створюючи своєрідну ажурну хмару. Зустрічаються як однорічні, так і багаторічні види рослин, всього їх налічується близько 300 типів. Серед найпопулярніших варто виділити наступні:

  • виїмчасті;
  • китайські;
  • широколисті;
  • татарські.

Виїмчастий кермек бавить широкою палітрою забарвлень: від білого до блакитного та фіолетового. Листя висотою 10 см створюють пишну розетку, а з неї більше ніж на півметра виходять 5-15 стебел. Квіти дрібні, діаметром до 1 см. Китайський лімоніум - порівняно новий теплолюбний сорт, він багаторічний і в висоту досягає 70 см. Забарвлення квіток жовте.

Широколистий кермек також відноситься до багатолітників, він виростає до 80 см і має листя у формі еліпса. У серпні з'являються фіолетові квіти, які використовують для декорування в сухому вигляді. Такі рослини ефектно виглядають на клумбах, так як здатні утворювати ажурну кулю розміром 40-50 см. Татарський кермек, який раніше класифікувався як Limonium, зараз виділено як окремий рід Goniolimon.

Особливості вирощування та догляду за лімоніумом

Для даної рослини слід вибрати добре освітлене, відкрите місце. До типу грунту кермек не вередливий, але важкого глинистого грунту варто уникати - він більше любить пухку землю з домішкою піску. Через довгі і тонкі корені, які можна легко пошкодити, лімоніум краще вирощувати за допомогою насіння, так як він погано переносить пересаджування.

Насіння кермека можна висівати як у відкритий грунт, так і в окремі ємності на розсаду. Купити їх можна в нашому інтернет-магазині, вибравши найбільш відповідний вид для вашої місцевості. У відкритий грунт лімоніум висівають навесні, коли мине ймовірність заморозків, а на розсаду - в березні, створивши відповідні температурні умови (найкраще насіння проростає при 20-22 градусах). У відкритий грунт розсаду пересаджують у другій половині травня з відстанню не менш 25 см між кущами, щоб вони не тіснилися.

Догляд за рослинами досить простий. Полив потрібен лише в дуже посушливі періоди, тому кермек популярний серед садівників, які при мінімальних витратах хочуть отримати максимум задоволення. Лімоніум також люблять флористи за витончені, ніжні, невеликі суцвіття, з яких виходять ефектні букети, що надихають в будь-який сезон.

Частіше за все із категорії «Насіння кермека» купують такі товари: