Безкоштовна доставка від 30 000 грн
+38 (096) 733 733 0 +38 (066) 733 733 0 +38 (093) 733 733 0 0 800 203 302
Головна
Каталог
Кошик
Особистий кабінет

Насіння петунії

Фільтри

Петунія відноситься до сімейства пасльонових і протягом багатьох років радує садівників своїм оригінальним і рясним цвітінням. Особливо ефектно виглядає ампельна петунія в підвісних горщиках - за допомогою цих квітів можна формувати красиві композиції. Ця рослина відноситься до кустовидних і в залежності від виду може досягати у висоту 15-70 см. Квіти різноманітні: зустрічається як чисто синій, червоний, білий окрас, так і з облямівкою або дрібними жилками декількох відтінків.

Основні види квітів

Ця рослина має багато сортів. Існують каскадні, крупноквіткові, махрові види, а одними з найбільш популярних є такі:

  • Ізі вейв;
  • Вандер вейв;
  • Рамблін;
  • Дасті роуз.

Перший тип має кулясту форму, він досить компактний і рівний. Вандер вейв добре розростається і займає великі площі. Рамблін простий у вирощуванні, а Дасті роуз - кущова петунія з оригінальним забарвленням квітів.

Як вибрати насіння петунії?

Якість і швидкість всходу залежить від посівного матеріалу, тому до його вибору слід підходити відповідально. Професійні насіння петунії продаються в пакетику не сотнями і тисячами, а по кілька штук в гранулах. Купити гранульовані насіння можна в нашому інтернет-магазині за вигідними цінами. Вони можуть поставлятися в спеціальній колбі, яка надійно захищає їх від пошкоджень при транспортуванні.

Особливості вирощування на розсаду і пересадку у відкритий грунт

Петунія НЕ вибаглива до грунту, але для гарного проростання їй слід забезпечити легкий і пухкий грунт. Його засипають в невелику ємність і зволожують, а насіння розміщують зверху і легенько притрушують землею. Посіви накривають прозорим склом або поліетиленом і періодично відкривають для обприскування водою.

Для проростання насіння досить 5 днів такого догляду. Як тільки з'явилися паростки, їх потрібно частіше відкривати, щоб рослини адаптувалися до середовища і отримувала достатньо світла. Днів через 10-14 з'являються листочки, а значить, в процесі поливу вже можна проводити підживлення 1-2 рази в тиждень. У відкритий грунт рослини висаджують, коли минув період заморозків, орієнтовно це середина-кінець травня.

Існує альтернативний спосіб вирощування петунії - в торф'яних таблетках дражированного насінням. Даний метод значно зменшує ймовірність втрати сіянців, а отже, і економить ваші фінанси, так як гібридне насіння F1 недешеві. Якщо є можливість підсвічування, то садити насіння на розсаду можна вже в кінці лютого, якщо немає, то краще почекати до березня, коли світловий день збільшиться.

Для проростання беруть таблетки діаметром 3-4 см, за пару годин до посадки їх замочують у воді, щоб вони набрякли. У поглиблення в таблетці потрібно помістити одне зернятко, побризкати його водою і накрити. Лоток з таблетками тримають в теплому місці: важливо, щоб температура була в межах 20-25 градусів, це забезпечить дружні сходи. Після появи паростків температуру краще знизити до 18-20 градусів і стежити за вологістю таблетки, а після закінчення 3 місяців пересадити у відкритий грунт на добре освітлене місце.